Jak to vidí...

Dagmar Dzúrová: Okolní země využívají potenciál migrantů lépe. Česko trápí odliv mozků. Zejména ve zdravotnictví

Jak to vidí...

Dagmar Dzúrová: Okolní země využívají potenciál migrantů lépe. Česko trápí odliv mozků. Zejména ve zdravotnictví
Zdravotní sestra na operačním sále

Dvojka

Do České republiky přišlo v souvislosti s válkou na Ukrajině na 300 000 ukrajinských uprchlíků. Jak stát zvládá jejich integraci? Využívá potenciál pracovních migrantů naplno? A proč je pro řadu z nich Česká republika často jen přestupní stanicí? Demografka Dagmar Dzúrová v audiozáznamu ještě mluví o tom, jakým vývojem prošel přístup společnosti k lidem s mentálním postižením a jak konkrétně v této oblasti pomáhá Společnost rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem.
Dagmar Dzúrová, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka.

  • Příjemný den a dobrý poslech přeje Zita Senková. Pozvání přijala prof. Dagmar Dzúrová, demografka, sociální geograf z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Já vás vítám. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Zaměříme se především na to, jak stát zvládá integraci ukrajinských uprchlíků a jakým vývojem.

Více z pořadu