Jak to vidí...

Břetislav Tureček: Z chování Izraele je trapně nejenom Izraelcům, ale i spojencům na mezinárodní scéně

Jak to vidí...

Břetislav Tureček: Z chování Izraele je trapně nejenom Izraelcům, ale i spojencům na mezinárodní scéně
Benjamin Netanjahu

Dvojka

Izrael vstoupil do nového roku bouřlivě. Proti nové vládní koalici, jejíž součástí jsou poprvé v historii i krajně pravicové síly, demonstrují desítky tisíc lidí. Netanjahuovu vládu označují za nebezpečnou, zkorumpovanou a rasistickou. Co by mohlo zklidnit vnitropolitickou situaci? Hrozí eskalace konfliktu s Palestinci? Zahraničněpolitický komentátor v audiozáznamu ještě přiblíží, jaká je role tureckého prezidenta ve válce na Ukrajině, i co se aktuálně děje v Íránu.
Břetislav Tureček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Izrael vstoupil do nového roku docela bouřlivě. 1000 lidí tam demonstrovali proti novele vládní koalici, jejíž součástí jsou poprvé v historii Izraele i krajně pravicové síly. Protestující nesli hesla, která označovala Netanjahuovu vládu za nebezpečnou, zkorumpovanou a rasistickou. Utěšili se už, Břetislave, ty vášně?

  • No, já si nemyslím, že se hned tak utiší, ale spíše.

  • Přebíjejí nové události. My, když jsme si včera naznačili, že bychom se dnes mohli o Izraeli bavit, tak jsme netušili jistě, že padne včera verdikt Nejvyššího soudu izraelského, který nařídil Netanjahuovi, aby vyhodil svého ministra a Rieder i ho.

Více z pořadu