Jak to vidí...

Bezpečnostní analytik Michal Smetana: Částečná mobilizace dokončena? Rusko má problémy s vybavením, technikou i velením

Jak to vidí...

Bezpečnostní analytik Michal Smetana: Částečná mobilizace dokončena? Rusko má problémy s vybavením, technikou i velením
Ruský voják promlouvá k záložníkům na shromaždišti v průběhu částečné mobilizace vojsk ve městě Volžskij ve Volgogradské oblasti v Rusku

Dvojka

Jaké dopady bude mít ruská mobilizace pro ukrajinské obyvatelstvo a frontové linie na Ukrajině? Co stojí za vojenskou spoluprací mezi Kremlem a Íránem? Poslechněte si v záznamu pořadu Jak to vidí… Pohledy známých osobností na věci kolem nás. 
Michal Smetana, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rusko oznámilo dokončení částečné mobilizace, jak ji před nedávnem vyhlásil prezident Vladimir Putin. Pane Smetano, jak se to projeví na frontě? Přibrzdit i čerstvé síly, které už přicházejí, přijíždějí na Ukrajinu vlastně na postupu Ukrajincům a vůbec na celé té situaci jenom. Dodám, že poradce ukrajinského prezidenta Zelenského Oleksij Arestovyč napsal, že momentálně se fronta nějak zvlášť tedy nehýbe.

  • Fronta se určitě tolik nejde v tuto chvíli. Každopádně ty dopady mobilizace jsou často podceňovány. A je pravda, což na to, na co je správně, některá média poukazují, že samozřejmě ta mobilizace celkově je velmi chaotická. Na frontu jsou posíláni a vojáci s velmi malým výcvikem až žádným často. Ten výcvik se pohybuje od nuly do jednoho měsíce, což je skutečně a skutečně časově velmi a velmi málo na to, abyste, abyste byla schopná poslat čerstvé jednotky, které jsou schopny nějaký skutečně o smysluplný bojových operací. Ale jsou problémy s vybavením, jsou problémy a s technikou, jsou problémy s velením. To všechno to všechno platí. A na druhou stranu jedná se skutečně o velkou masu lidí a na stabilizaci těch obranných linií to může Rusku a pomoct.

  • A znáte, pane Smetano, vlastně ten počet? Já jsem někde četla přes 80000 nových vojáků. Ale upřesněné to, prosím.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají