Jak to bylo doopravdy

Koncert v plzeňském Lochotíně byl pořadateli nedomyšlený, zfušovaný. Zásahem policie dostal „na frak“ i ten „mír“, popisuje historik

Jak to bylo doopravdy

Koncert v plzeňském Lochotíně byl pořadateli nedomyšlený, zfušovaný. Zásahem policie dostal „na frak“ i ten „mír“, popisuje historik
Punkáči a anarchisté, červen 1999

Plus

Plzeňský Lochotín se stal 15. září 1987 místem konání rockového koncertu. Měl být součástí mírových pochodů, které se konaly – na tu dobu překvapivě – jak na Západě, tak na Východě. Měl připomenout vraždu švédského premiéra Olofa Palmeho. Publicista Radek Diestler koncert hodnotí slovy: „Je vděčnou historkou k ilustraci ,hovadskosti‘ posledních let bolševického režimu“.
Ivana Chmel Denčevová

Účinkují: Miroslav Vaněk, historik
Hrají: Ivana Uhlířová, Bořek Joura, Kamil Halbich, Kajetán Písařovic, Lukáš Hlavica
Připravila: Ivana Chmel Denčevová
Režie: Michal Bureš

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je s vámi stále ČRo Plus a před námi výprava za mýty, které se zabydlely v historii naší země. Ano, je tu další. Jak to bylo doopravdy? Tentokrát se píše 15. září roku 987 a my se ocitáme v Plzni. Jsou u toho i kamery tehdejší Československé televize.

  • Vítáme vás při sledování části záznamu koncertu, který se konal v amfiteátru plzeňského Lochotín a jako součást mírových pochodů Olofa Palmeho.

  • Za Evropu bez jaderných zbraní. Atmosféru tu pomohlo vytvořit 10000 mladých posluchačů z mnoha krajů.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají