Interview Plus

Zpravodaj Dorazín: Západ je nervózní z pomalého postupu Ukrajiny, ale neposkytl zbraně, které by ho urychlily

Interview Plus

Zpravodaj Dorazín: Západ je nervózní z pomalého postupu Ukrajiny, ale neposkytl zbraně, které by ho urychlily
Dronem zasažené auto v ukrajinské Avdijivce

Plus

Zatímco se svět soustředí na dění v Pásmu Gazy a boj Izraele proti radikalistům z Hamásu, boje pokračují i na Ukrajině. Ukrajinským vojákům se podařilo proniknout na levý břeh Dněpru, což potvrzují i zprávy z ruské strany: ukrajinské vojáky se tam prý podařilo zablokovat. „Je to úhel pohledu. Možná tam jsou zablokovaní, možná ne. Každopádně je to nesmírně zajímavý vývoj, Ukrajincům se podařilo překonat překážku, kterou představuje Dněpr,“ konstatuje zpravodaj Martin Dorazín.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajinským vojákům se podařilo proniknout na levý břeh Dněpru. Rusko zvýšilo útoky na AVU dívku. Takové zprávy znějí aktuálně z Ukrajiny. Co to znamená pro vývoj? Dlouhé opotřebovávají války a jakou pozornost těmto zprávám věnuje svět ve chvíli, kdy se stupňují boje mezi Izraelem a Hamasem v pásmu Gazy? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • V Interview Plus.

  • Do dni pral zdravím zpravodaje ČRo na Ukrajině Martina Dorazína, který je dnes hostem Interview Plus. Dobrý den. Dobrý den. Z okupované Chersonské oblasti zní, že ruským silám se podařilo zablokovat ukrajinské vojáky na levém břehu Dněpru. Je to de facto přiznání, že se ukrajinským vojákům daří postupovat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají