Interview Plus

Z vodíku si jednou budeme doma vyrábět teplo i elektrickou energii, doufá vědec Doucek

Interview Plus

Z vodíku si jednou budeme doma vyrábět teplo i elektrickou energii, doufá vědec Doucek
Vodíková plnička v Dolních Vítkovicích zvládne denně deset aut

Plus

Dotace ve výši 5,4 miliard euro na podporu vodíkových technologií přesahují všechno, co kdy na poli inovací Evropská komise podpořila. Rekordní suma odsouhlasená minulý pátek odráží význam, který vodíku politici v EU v současnosti přikládají. Jedním z důvodů je snaha omezit emise oxidu uhličitého, druhým pak nutnost snížit závislost Evropy na dovozu ruského zemního plynu. 
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • + dotace ve výši pěti miliard 400 milionů euro na podporu vodíkových technologií přesahují všechno, co kdy na poli inovací Evropská komise podpořila. Rekordní suma odsouhlasená minulý pátek odráží význam, který bodíků politici v EU v současnosti přikládají. Jedním z důvodů je snaha omezit emise oxidu uhličitého, druhým pak nutnost snížit závislost Evropy na dovozu ruského zemního plynu. Jaké problémy je třeba vyřešit dnech začneme budík běžně používat v dopravě a průmyslu. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes Aleš Doucek, vedoucí oddělení vodíkových technologií a inovací v energetice v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži. Dobrý den.

Více z pořadu