Interview Plus

Vyšehradský most je třeba zachovat i za cenu vyšších nákladů, pokud to jen půjde, míní Pospíšil

Interview Plus

Vyšehradský most je třeba zachovat i za cenu vyšších nákladů, pokud to jen půjde, míní Pospíšil
Jiří Pospíšil

Plus

Po bezmála pěti měsících vyjednávání, které uběhly od voleb, se ujímá vlády nad Prahou nová koalice. Jak bude nové vedení magistrátu pečovat o kulturu? Náměstek primátora a radní Jiří Pospíšil (TOP 09) by chtěl zachovat výdaje na kulturu ve stejné výši jako v minulých letech, tedy okolo 380 milionů korun, a navíc chce pokročit v miliardových investicích do rekonstrukce Vinohradského divadla a přístavby Kongresového paláce.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Povolební vyjednávání o koalici na pražském magistrátu trvala rekordně dlouhou dobu, ale na konci února už konečně víme, kdo bude v radě hlavního města zodpovědný, za jakou oblast. Opozice je přesvědčena, že hned první kroky nové rady jsou příliš váhavý a pomalé a nové vedení města oddaluje řešení důležitých problémů. Nejen pro Pražany, ale i pro všechny návštěvníky je Praha významným kulturním centrem. Jak bude nové vedení magistrátu pečovat o kulturu? Dokáže zkulturnit i veřejný prostor? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je europoslanec a náměstek primátora a radní hlavního města Prahy Jiří Pospíšil z TOP 09, který v komunálních volbách kandidoval za koalici spolu. Dobrý den. Krásný den přeji. Vy budete kromě oblasti kultury zodpovědný taky za cestovní ruch, památkovou péči, výstavnictví a péči o zvířata. Když začneme tou kulturou, jak velkou část rozpočtu bude Praha vydávat na kulturu?

Více z pořadu