Interview Plus

Výkup ČEZu by stál až 250 miliard. Pro stát by to ale byla jedna z nejlepších investic, míní akcionář Šnobr

Interview Plus

Výkup ČEZu by stál až 250 miliard. Pro stát by to ale byla jedna z nejlepších investic, míní akcionář Šnobr
Michal Šnobr

Plus

Vládní návrh novely zákona o přeměnách obchodních společností přezdívaný Lex ČEZ vyvolal velké znepokojení nejen mezi menšinovými akcionáři, ale i právníky. Podle kritiků hrozí, že kabinet ve snaze ovládnout ČEZ poruší práva minoritních akcionářů a možná i Ústavu České republiky. „Je to účelová změna zákona, která navíc není potřeba, protože stát má jiné možnosti, jak dosáhnout toho, co chce,“ domnívá se podnikatel a menšinový akcionář Michal Šnobr.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda Petra Fialy se chystá projednat novelu zákona o přeměnách obchodních společností a družstev, pro kterou se už vžilo kratší, údernější pojmenování Lex ČEZ. Pokud by totiž novela prošla, zvýšila by významně šance státu na ovládnutí této energetické společnosti. Problém je, že dokonce i vládní legislativci upozorňují na právně sporné pasáže a ostřejší kritici rovnou mluví o poškozování minoritních akcionářů a hrozbě porušení Ústavy ČR. Má vláda i jiné možnosti, pokud je jejím cílem ovládnout ČEZ? A ví vůbec někdo, co chce vláda s ČEZem udělat? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes podnikatel, investor a menšinový akcionář ČEZu Michal Šnobr. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají