Interview Plus

Ve státní správě existují i absurdity, včetně povinností, které nejde splnit, říká prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Kala

Interview Plus

Ve státní správě existují i absurdity, včetně povinností, které nejde splnit, říká prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Kala
Miloslav Kala

Plus

Kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) ukazují na opakující se problémy ve státní správě: například více než 330 milionů vynaložených na elektronizaci justice mezi lety 2016 až 2021 přineslo jen minimální pokrok. Prezident NKÚ Miloslav Kala říká, že ve státní správě je mnoho absurdit. Existují i povinnosti, které vlastně nejde splnit.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • K milionů korun vyplacených na elektronizaci justice přineslo jen minimální pokrok. NKÚ zjistil, že mezi lety 2016 a 2021. Projekty klíčové pro fungování justice Ministerstvo spravedlnosti buď nedokončilo, nebo s jejich realizací ani nezačalo. Podle kontrolorů z 20 strategických cílů projektu eJustice ministerstvo dokončilo pouze dva. Jak vážná je hrozba, že ČR bude muset kvůli tomu vracet peníze z fondů EU a kdo za to ponese odpovědnost? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes prezident NKÚ Miloslav Kala. Dobrý den.

Více z pořadu