Interview Plus

V Evropské unii se vyjednává tvrdě. Maďarsko se už ale ocitlo na okraji propasti, popisuje ministr Bek

Interview Plus

V Evropské unii se vyjednává tvrdě. Maďarsko se už ale ocitlo na okraji propasti, popisuje ministr Bek
Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek

Plus

Česká vláda usiluje kvůli astronomickým cenám energií o dohodu na unijní úrovni. Ochotu se domluvit sice vyjadřují prakticky všechny státy, ale současná krize představuje velkou zkoušku evropské jednoty. „Když se dnes zeptám tří expertů, tak dostanu čtyři názory, jak by bylo nejlepší trh regulovat. Situace je nová a je třeba zvažovat to, aby regulace neměla příliš mnoho negativních střednědobých efektů,“ zdůrazňuje ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek za hnutí STAN.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Západní sankce vůči Rusku nefungují a spojenci by je měli přehodnotit. Podobná vyjádření rutině zaznívají z Moskvy a zpravidla nevyvolají větší odezvu. O to větší překvapení ale tato slova vyvolala, když je před pár dny pronesl lídr italské pravicové strany Liga Matteo Salvini, který má podle průzkumů reálnou šanci být členem příští vlády, která vzejde z předčasných voleb. Otázka, zda sankcemi EU nepoškodila sama sebe více než Rusko, se objevuje na sociálních sítích, na náměstích i v politických kuloárech. Jak těžké bude za této situace udržet evropskou jednotu? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek za hnutí STAN. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu