Interview Plus

V Číně roste nespokojenost. Strana se ale cítí být dost silná na to, aby krizí prošla, popisuje analytička Rezková

Interview Plus

V Číně roste nespokojenost. Strana se ale cítí být dost silná na to, aby krizí prošla, popisuje analytička Rezková
Čínský prezident Si Ťin-pching

Plus

Čínský prezident Si Ťin-pching bude tento týden na sjezdu Komunistické strany Číny nejspíš potvrzen na další funkční období, a to i přes řadu problémů, kterým země v posledních letech čelí. „Čínská ekonomika má problémy už mnoho let. Měla je už před covidem a je to vidět i na statistických ukazatelích, i když ty je nutné brát s rezervou. Letos cílí na růst ve výši 5,5 procenta HDP, ale bude okolo nuly,“ upozorňuje Alice Rezková z Asociace pro mezinárodní otázky.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Čínský prezident Si Ťin-pching si lidé v závěru tohoto týdne na sjezd Komunistické strany Číny pro potvrzení své moci. Jeho pozice se zdá být neotřesitelná a už nyní je jeho vliv přirovnáván k zakladateli komunistické Číny Mao Ce-tungovi. Jeho země ale zažívá mnohem obtížnější období než ještě před pár lety a západní média píší o závažných problémech čínské ekonomiky. Jaké jsou hlavní příčiny těchto potíží? A můžou tyto problémy nějak ovlivnit postavení Číny ve světě? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je Alice Rezková z Asociace pro mezinárodní otázky, která se dlouhodobě zabývá Čínou a ekonomikou zemí v jihovýchodní Asii. Dobrý den. Dobrý den. O tom, že je čínská ekonomika má potíže a snad i závažné potíže, píše třeba BBC, ale i další renomované zdroje. Souhlasíte s tím?

Více z pořadu