Interview Plus

Ukrajinci nechtějí nenávidět Rusy, ale nemůžou si pomoci, říká reportér Respektu Brolík

Interview Plus

Ukrajinci nechtějí nenávidět Rusy, ale nemůžou si pomoci, říká reportér Respektu Brolík
Tomáš Brolík

Plus

„Posad-Pokrovske je středisková vesnice asi na půl cesty mezi Mykolajivem a Chersonem. Je zničená do úplně posledního domu. Nezbylo tam vůbec nic a nikdo tam už ani v podstatě nežije. Zůstal tam jen jeden člověk a jeden pes. Schovával se ve sklepě, a tak to vše přečkal. Nějací lidé se tam občas vraceli, ale ono není kam se vrátit,“ říká reportér týdeníku Respekt Tomáš Brolík, který Ukrajinu opakovaně navštívil.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jednotek z jeho ukrajinského Chersonu posílil o morálku Ukrajinců, pro které je vypuzení okupantů z takto velkého města významným úspěchem. Zároveň vláda i vojenští velitelé varovali před přílišným optimismem a odhadovali, proč asi rusové opouštějí toto území. Ukrajinská armáda navíc nejen v Chersonu, ale i na dalších znovu dobytých místech zjišťuje, jak devastující dopady měla ruská invaze. Z Chersonu a nedalekého Mykolajivu dokonce hodlá vláda evakuovat obyvatele, pro které není jak zajistit základní potřeby během nadcházející zimy. Jak vypadají města a vesnice, přes které přešla fronta? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je reportér časopisu Respekt Tomáš Brolík, který Ukrajinu opakovaně navštívil. Dobrý den. Dobrý den. Při své poslední reportážní cestě jste objeli poměrně velkou část Ukrajiny. Když začneme prosím, v Chersonské oblasti. Jak daleko jste se dostali nebo možná jak blízko k Chersonu?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají