Interview Plus

Svědectví z Vuhledaru: Před domem jí ruská raketa zabila muže. Na hrob se bojí jít, neví, kdy přiletí další, popisuje fotograf Krupař

Interview Plus

Svědectví z Vuhledaru: Před domem jí ruská raketa zabila muže. Na hrob se bojí jít, neví, kdy přiletí další, popisuje fotograf Krupař
Fotograf Stanislav Krupař

Plus

Podle poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljaka vedou u Soledaru a Bachmutu ukrajinské síly nejkrvavější boje s ruskými agresory od začátku invaze. „V Bachmutu jsem byl v polovině prosince s jedním českým bojovníkem. To, co jsem viděl, nebylo tak strašné, jako jsem čekal,“ popisuje fotograf Stanislav Krupař.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Celé město je poseto těly ukrajinských vojáků, řekl šéf paravojenské Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin, když prohlašoval, že se jeho jednotky zmocnily solidarity. Osud tohoto malého města v Doněcké oblasti zůstává nejasný, ale všechny zprávy hovoří o tom, že se stalo dějištěm urputných bojů, pravděpodobně s těžkými ztrátami na obou stranách. Navzdory veškeré snaze se nicméně ani jedné straně nedaří zásadní průlom a šance na celkové vojenské vítězství ve válce je malá. Jak se mění charakter války v průběhu měsíců a jak to snáší civilní obyvatelstvo? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Naším hostem je dnes fotograf Stanislav Krupař, který opakovaně v loňském roce Ukrajinu navštívil. Dobrý den. Dobrý den. Sledujete denní zpravodajství z Ukrajiny.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají