Interview Plus

Společně s ANO jsme bojovali proti zlořádům na magistrátu. Není to opoziční smlouva, tvrdí Bohuslav Svoboda

Interview Plus

Společně s ANO jsme bojovali proti zlořádům na magistrátu. Není to opoziční smlouva, tvrdí Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda

Plus

Praha stále nemá nového primátora. Koalice Spolu se nedohodla s Piráty o koalici na vládním půdorysu a nyní bude jednat o podpoře pro menšinovou radu města se všemi stranami kromě SPD. Vstřícnost k dočasné podpoře zatím projevilo jen hnutí ANO. „Znají situaci, byli s námi v opozici a společně jsme bojovali proti všem těm zlořádům, které vyústily v největší korupční aféru,“ říká kandidát na primátora Bohuslav Svoboda (ODS).
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Praha ani dvě a půl měsíce po komunálních volbách nemá nového primátora. Na společném vedení města se pokoušeli dohodnout strany, které spolu vládnou na celostátní úrovni. Tento týden ale rozhovory bez výsledku ukončili. Z toho, kdo může za krach jednání, se obviňují navzájem. Vítězná koalice spolu začala jednat o podpoře pro svoji menšinovou radu. Jediný, kdo dal jasně najevo, že takovou podporu může zajistit, je hnutí ANO. Ale jen přechodně. Konkrétně do února, aby byl čas domluvit se na standardní většinu. V radě povládne Praze koalice spolu s podporou hnutí ANO. Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Interview Plus.

  • A naším hostem tady v přenosovém voze je kandidát koalice spolu na primátora Prahy Bohuslav Svoboda z ODS. Dobrý den. Vítejte.

Více z pořadu