Interview Plus

Putinova legitimita je přímo úměrná víře Rusů v neporazitelnost ruské armády, míní politolog Duleba

Interview Plus

Putinova legitimita je přímo úměrná víře Rusů v neporazitelnost ruské armády, míní politolog Duleba
Vladimir Putin

Plus

Ukrajinská armáda před týdnem překvapivě rychle získala zpět část Charkovské oblasti, kterou ruští okupanti dobývali několik měsíců. „Ukrajinskému velení se podařil husarský kousek. Ukazuje to, že mají převahu v živé síle a na některých místech i v technice. Myslím, že něco podobného můžeme očekávat i na dalších částech fronty,“ konstatuje politolog Alexandr Duleba.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajinci slavili úspěchy svojí armády, když ta před týdnem překvapivě rychle získala velkou část Charkovské oblasti, kterou ruští okupanti dobývali po několik měsíců. Radost ze znovunabytých území však následně zkalil nález hromadného hrobu u města Izjum, připomínající to, co za sebou ruské jednotky zanechali na jaře v Buči. OSN plánuje do Izjumu vyslat vyšetřovací misi. České předsednictví v Radě EU požaduje, aby co nejdřív vznikl zvláštní mezinárodní tribunál. Povedou nová zjištění k tomu, že západ posílí svoji vojenskou pomoc Ukrajině? Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Interview Plus.

  • A naším dnešním hostem je politolog Alexander doleva s výzkumného centra slovenské společnosti pro zahraniční politiku. Dobrý den do Bratislavy. Dobrý den. Pozorovatelé po celém světě překvapila ta rychlost, s jakou ukrajinská armáda osvobodila rozsáhlá území u Charkova. Čím si měl s více než týdenním odstupem vysvětlujete, že se jí to podařilo tak rychle?

Více z pořadu