Interview Plus

Pro pomoc přicházejí lidé, kteří ji dříve nepotřebovali. I pro základní potraviny, popisuje budoucí ředitel Agentury pro sociální začleňování Šimáček

Interview Plus

Pro pomoc přicházejí lidé, kteří ji dříve nepotřebovali. I pro základní potraviny, popisuje budoucí ředitel Agentury pro sociální začleňování Šimáček
Ředitel Centra sociálních služeb Praha Martin Šimáček

Plus

V České republice skončila druhá fáze akce Milostivé léto, během které se mohli lidé zbavit některých exekucí. „Ta akce má dobré dopady, ale na omezenou cílovou skupinu. Pořád to jsou jen veřejné instituce, u kterých je možné ten dluh vyrovnat. Ještě je dlouhá cesta k tomu, aby se vytvořil rámec pro systematické oddlužování,“ poznamenává Martin Šimáček, který se od března vrátí do funkce ředitele vládní Agentury pro sociální začleňování.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Konec listopadu znamenal v ČR také konec druhého kola akce milostivé léto. Lidé se během ní mohli snadněji zbavit exekucí na dluhy u veřejných institucí. Právě exekuce se staly v minulých letech fenoménem obrovského rozsahu, který zasáhl nejméně statisíce lidí. Pro mnoho z nich i nadále představují dluhy jen těžko řešitelný problém. Je na místě obava, že se jejich počet může zvýšit. Kvůli stoupajícím cenám a rostoucím účtům nemůžou vzniknout nová ghetta plná lidí bez šanci na začlenění do běžného života. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dosavadní ředitel Centra sociálních služeb Praha Martin Šimáček, který od března příštího roku povede vládní Agenturu pro sociální začleňování. Dobrý den.

Více z pořadu