Interview Plus

Příchod mobilizovaných ruských záloh na frontu těžko něco změní. Velení není schopno koordinovat ozbrojené síly, říká generál Mičánek

Interview Plus

Příchod mobilizovaných ruských záloh na frontu těžko něco změní. Velení není schopno koordinovat ozbrojené síly, říká generál Mičánek
František Mičánek, brigádní generál v záloze z Univerzity obrany

Plus

Ukrajinským jednotkám se podle dostupných zpráv daří postupovat v chersonském, charkovském i doněckém regionu. V některých případech dokonce velmi rychlým tempem. „Využili moment překvapení a znalost terénu. Ze zpravodajských informací si vyhodnotili, že ruské jednotky jsou oslabené a během několika týdnů získali zpět skoro deset tisíc kilometrů čtverečních. Svědčí to o skvělé koordinaci všech složek armády,“ hodnotí brigádní generál v záloze František Mičánek.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • No oba z krefeldské nové hry. Horlivka a Petro Pavliska jsou názvy tří ukrajinských obcí, které ještě včera byli pod ruskou okupační správou, dnes jsou opět v ukrajinských rukách. Alespoň podle sdělení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který těmito konkrétními příklady ilustruje, jak ukrajinské síly postupují v Chersonské oblasti na jihu země. Rychlý postup zaznamenali i v Charkovské oblasti na severu nebo u města Lyman. Je osvobození zbytku Ukrajiny jen otázkou času? A dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes brigádní generál v záloze František Mičánek. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají