Interview Plus

Nechceme kvůli cenám energií zdražovat vozy. Levnější elektromobily by mohly stát kolem půl milionu korun, říká Jahn ze Škody Auto

Interview Plus

Nechceme kvůli cenám energií zdražovat vozy. Levnější elektromobily by mohly stát kolem půl milionu korun, říká Jahn ze Škody Auto
Martin Jahn, člen představenstva Škoda Auto

Plus

Vláda zastropovala ceny energií pro maloodběratele a velkým firmám nachystala kompenzace. Rostoucí ceny energií dopadají i na jednoho z největších zaměstnavatelů a exportérů v Česku. „Navýšení nákladů se nevyhne ani nám. A to, co nás hlavně trápí, je dopad na dodavatelský řetězec, protože malé a střední firmy se s touto situací vyrovnávají ještě mnohem hůře,“ uvádí Martin Jahn, člen představenstva Škody Auto.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zatímco občané a malé a střední firmy získaly po zastropování cen energií od vlády alespoň nějakou jistotu ohledně svých budoucích účtů za plyn a elektřinu. Velké podniky pochybují, zda pomoc od státu bude dostatečná. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela z hnutí STAN oznámilo, že na podporu velkých odběratelů bude vyčleněno 30 miliard korun. Maximální podpora bude energeticky náročných provozů 200 milionů. Co tyto plány znamenají pro jednoho z největších zaměstnavatelů a exportérů, společnost Škoda Auto? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za prodej a marketing Martin Ján. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají