Interview Plus

Na jaderné reaktory se bude stát fronta. Děláme vše pro to, abychom byli v jejím čele, říká Pleskač z ČEZu

Interview Plus

Na jaderné reaktory se bude stát fronta. Děláme vše pro to, abychom byli v jejím čele, říká Pleskač z ČEZu
Jaderná elektrárna Dukovany

Plus

Do zítřka mají zájemci o stavbu nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech předložit své nabídky. „Tím hlavním a jediným kritériem, podle kterého budeme ve finále určovat pořadí uchazečů, je cena za vyrobenou MWh. Ta bude zohledňovat jak investiční, tak budoucí provozní náklady a případná rizika,“ popisuje Tomáš Pleskač, člen představenstva společnosti ČEZ.
Zdeňka Trachtová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zájemci o stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany mají do středy odevzdat společnosti ČEZ své nabídky. Ta je bude příštích 12 měsíců důkladně vyhodnocovat. Nový tlakovodní reaktor o výkonu do 1200 MW chce v Česku postavit jihokorejská společnost KHNP, francouzská EDF a americký Westinghouse. Podle jakých kritérií ČEZ vybere vítěze? Uspíší anebo naopak zbrzdí výstavbu nového jaderného bloku probíhající energetická krize? Dobrý poslech přeje Zdeňka.

  • Ortová. Interview Plus.

  • A naším hostem je člen představenstva společnosti ČEZ a ředitel divize Nová energetika v ČEZu Tomáš Plesl.

Více z pořadu