Interview Plus

Ministerstvo plánovalo pomáhat jen mrtvolám. Některým segmentům průmyslu hrozí zánik, varuje viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Rafaj

Interview Plus

Ministerstvo plánovalo pomáhat jen mrtvolám. Některým segmentům průmyslu hrozí zánik, varuje viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Rafaj
Jan Rafaj

Plus

Na české firmy dopadá růst cen energií drtivou silou a podle jejich představitelů je jen otázkou krátkého času, než se to plně projeví. Podnikatelské svazy naléhají na vládu, aby začala mnohem rychleji a účinněji pomáhat. „Situace je vážná a skutečně stále nemáme žádné řešení pro střední a velké podniky,“ upozorňuje viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj, podle kterého by ministerstva měla zmapovat potenciální důsledky.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když vláda na začátku října oznámila, že domácnosti a malé a střední firmy můžou počítat se zastropované cenou elektřiny a plynu. Jedním dechem dodávala, že pomoc pro velké firmy je na cestě. Minulý týden se nárok na cenový strop rozšířil i na poskytovatele veřejných služeb nebo provozovatele městské hromadné dopravy. Řada firem ale přesto žije v nejistotě a podle jejich představitelů je situace mnohem vážnější, než politici chtějí připustit. V jak těžkém období se český průmysl nachází? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je po linkách z Ostravy viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. Dobrý den. Hezký den. Náš kolega ze svazu Radek Špicar v rozhovoru pro časopis Reflex řekl, že je zde tikající bomba, která může explodovat na začátku příštího roku. Vy, pane Rafaji, byste použil stejný příměr?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají