Interview Plus

Meloniová uspěla, protože je na rozdíl od Berlusconiho a Salviniho konzistentní, vysvětluje italský novinář Pieralli

Interview Plus

Meloniová uspěla, protože je na rozdíl od Berlusconiho a Salviniho konzistentní, vysvětluje italský novinář Pieralli
Pravicový blok, který tvoří strany Bratři Itálie Giorgie Meloniové, Liga Mattea Salviniho a Vzhůru Itálie Silvia Berlusconiho, uspořádal svůj závěrečný mítink v Římě

Plus

V italských parlamentních volbách zvítězil pravicový blok vedený Giorgií Meloniovou. Předsedkyně strany Bratři Itálie před volbami slíbila, že chce i nadále podporovat Ukrajinu, její koaliční partneři ale měli v minulosti blízko k Vladimiru Putinovi. „Myslím, že podpora už nebude tak výrazná a nadšená, jako byla od vlády Maria Draghiho,“ soudí italský novinář Andreas Pieralli.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V italských parlamentních volbách zvítězila pravicová koalice vedená Georgii Miléniovou. Zatímco dřív tato politička neskrývala svůj obdiv k diktátorovi Ben i tu Mussolinimu, dnes ujišťuje, že s fašismem nemá nic společného. Čím voliče přesvědčila? Italská ekonomika dlouhodobě téměř neroste a potýká se s velmi vysokým veřejným dluhem. Co s tím chce udělat budoucí vláda, a ne jeden italský pravicový politik míval hodně blízko k Vladimiru Putinovi. Vítězka Meloniová ale před volbami slíbila, že její vláda bude podporovat Ukrajinu. Dodrží slovo. Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Interview Plus.

  • A naším dnešním hostem je česko-italský publicista a překladatel Andreas Pieralli. Dobrý den. Dobrý den. Dobrý den. Končící úřednická vláda Maria Draghiho bezvýhradně podporuje Ukrajinu. Změní se na tom něco s příchodem nové italské vlády?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají