Interview Plus

Manželství je smlouva. Není důvod, aby ji uzavírali jen muž a žena, tvrdí poslankyně Šebelová

Interview Plus

Manželství je smlouva. Není důvod, aby ji uzavírali jen muž a žena, tvrdí poslankyně Šebelová
Místopředsedkyně hnutí STAN Michaela Šebelová

Plus

Spor o manželství pro stejnopohlavní páry nadále štěpí Sněmovnu. V debatě, která byla tak prudká, že ani nedošlo na hlasování, vystoupila i poslankyně Michaela Šebelová (STAN), která mluvila o svých synech, z nichž jeden je gay: „Ukázala jsem, že je to normální lidský příběh. Díky tomu, že dva kolegové ve Sněmovně se vyautovali, tak ta debata je lidštější. Je to takové prolomení bariéry, najednou se v kuloárech začínáme bavit o věcech, o kterých jsme se dříve nebavili.“
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Novela občanského zákoníku, která by umožnila stejnopohlavním párům uzavírat manželství, vyvolala v PS tak prudkou debatu, že ani nedošlo na hlasování. Nejde přitom o spor mezi vládou a opozicí. I uvnitř vládní koalice jsou vehementní odpůrci tohoto kroku. Manželství pro gaye a lesby by podle nich bylo mimo jiné ohrožením tradiční rodiny. Je možné očekávat nějakou dohodu mezi zákonodárci, kteří mají zcela odlišné představy o tom, co to je přirozený řád světa? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview v našem přenosovém voze je poslankyně hnutí STAN Michaela Šebelová. Dobrý den.

Více z pořadu