Interview Plus

Máme tendenci hledat obětního beránka a část společnosti ho vidí v uprchlících z Ukrajiny, míní politolog Gregor

Interview Plus

Máme tendenci hledat obětního beránka a část společnosti ho vidí v uprchlících z Ukrajiny, míní politolog Gregor
Protivládní demonstrace na Václavském náměstí.

Plus

Desítky tisíc lidí v den státního svátku v několika českých městech demonstrovaly proti vládě. Organizátoři žádají předčasné volby, dojednání dodávek plynu z Ruska nebo zastavení údajně plánovaného ředění národa uprchlíky z Ukrajiny. „To je výrok, za který by se v 90. letech nemuseli stydět nacisté a rasisté, kteří patřili oprávněně na okraj společnosti a byli opovrhováni. Mě mrzí, že tyto hnusné výroky slýcháme na Václavském náměstí,“ konstatuje politolog Miloš Gregor.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V Den české státnosti se na několika místech v městech demonstrovalo proti vládě Petra Fialy z ODS.

  • Pořadatelé chtějí požádat prezidenta Miloše Zemana, aby vládu odvolal a vyhlásil předčasné sněmovní volby. Mezitím by se podle nich vedení země měly ujmout, cituji pro národní odborníci. Jedním z požadavků organizátorů je, aby si Česko dojednalo levné dodávky plynu přímo s Ruskem nebo aby se zastavilo. Opět citace plánované ředění národa, o kterém pořadatelé mluví v narážce na uprchlíky z Ukrajiny. Na kolik tyto požadavky sdílejí lidé, kteří na demonstrace přišli a vyrůstá v Česku významné protivládní hnutí? Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Interview Plus.

Více z pořadu