Interview Plus

Kvantita u Rusů nahrazuje kvalitu. Ani západní technika ale není všemocná, podotýká Petráš z Univerzity obrany

Interview Plus

Kvantita u Rusů nahrazuje kvalitu. Ani západní technika ale není všemocná, podotýká Petráš z Univerzity obrany
Součástí dodávek na Ukrajinu budou také německé tanky Leopard 2

Plus

Východoukrajinské město Bachmut se stalo dějištěm snad nejurputnějších bojů od začátku války. Ukrajinci odmítali ustoupit, přestože museli vzdorovat přesile, Rusové útočili i za cenu obrovských ztrát. Podle plukovníka Zdeňka Petráše z Univerzity obrany v Brně se město pro obě strany stalo symbolem, přestože nemá zásadní vojenský význam: „Rusové od léta nedosáhli významných územních zisků a Bachmut je jednou z možností ukázat, že speciální vojenská operace má nějaký výsledek.“
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Město Bach mu na východní Ukrajině mělo před válkou necelých 80000 obyvatel, v porovnání s Chersonem, Mariupolem nebo Charkovem spíše maloměsto. Přesto právě o Bach moc se v uplynulých měsících sváděli urputné boje, které podle dostupných odhadů přinesli obrovské ztráty. Před pár dny se ale situace znenadání zklidnila a intenzita bojů oba chlapce snížila. Co se stalo a jaký vliv na další vývoj války bude mít krvavý střet oba chvíli. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je plukovník Zdeněk Petráš z Univerzity obrany v Brně. Dobrý den.

Více z pořadu