Interview Plus

Kremlu už nejde o to zastrašit společnost, údery na opozičníky jsou přesně cílené, popisuje novinář Soukup

Interview Plus

Kremlu už nejde o to zastrašit společnost, údery na opozičníky jsou přesně cílené, popisuje novinář Soukup
Ondřej Soukup, novinář

Plus

Ruské opozici se dostalo významného povzbuzení, když dokument o opozičním předákovi Alexeji Navalném získal filmového Oscara – na fungování opozice v samotném Rusku to ale má zanedbatelný vliv. Režim dál utahuje šrouby a novináři Vladimiru Kara-Murzovi nyní hrozí 20 let ve vězení za údajné šíření lží o ruské armádě. „Byl to velmi důležitý člověk, pomáhal vytvářet seznamy oligarchů, kteří se následně ocitali na sankčních seznamech,“ přibližuje novinář Ondřej Soukup.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruské opozici se dostalo významného povzbuzení, když dokument o známém opozičním předákovi Alexeji Navalnému získal filmového Oscara. Na fungování opozice v samotném Rusku má ale tato cena zanedbatelný vliv, podobně jako jiná západní ocenění udělovaná proti putinovským aktivistům. Ruský režim nejenže ani neuvažuje o dialogu s opozicí, ale navíc dále utahuje šrouby. Součástí tažení proti kritikům Kremlu je i proces s Vladimírem Kara-Murza, kterému hrozí desítky let ve vězení za údajné šíření lží o ruské armádě. Dovolí si v Rusku vůbec někdo mluvit kriticky o současném režimu? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je redaktor Hospodářských novin, odborník na Rusko Ondřej Soukup. Dobrý den. Dobrý den. Soudní proces s novináři, aktivistou Vladimirem Kara-Murza, začal tento týden v Moskvě. Co přesně znamená, že se odehrává za zavřenými dveřmi?

Více z pořadu