Interview Plus

Francie je v krizi a neumí vést dialog. Zákaz kumulace funkcí tam vedl k pohromě, upozorňuje Fischer

Interview Plus

Francie je v krizi a neumí vést dialog. Zákaz kumulace funkcí tam vedl k pohromě, upozorňuje Fischer
Pavel Fischer

Plus

Dialog mezi francouzskou vládou a odbory zatím k ničemu nevedl a spor o penzijní reformu se nedaří zažehnat. „Ta země je v krizi. V krizi nejsou její instituce, ale politický personál,“ uvádí bývalý velvyslanec ve Francii a nyní senátor Pavel Fischer.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Britský král Karel třetí je na své první zahraniční cestě. V roli panovníka odjel do Německa, kde se mu dostalo velmi přátelského přijetí. Původně ale měla jeho první symbolická cesta vypadat jinak. Měl totiž zavítat i do Francie, ale francouzský prezident Emmanuel Macron musel státní návštěvu britského krále zruší. Francie má totiž dost starostí sama se sebou a nemohla zaručit Karlovu bezpečnost. Protesty proti penzijní reformě neutichají. Stále si rozbíjejí výlohy a zapalují auta. Policie má nejvyšší pohotovost. Je příklad Francie varováním pro politiky jinde v Evropě, jak neprovádět reformu důchodů? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je předseda senátního výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost Pavel Fischer. Dobrý den. Dobrý den. Francii důvěrně znáte, studoval jste tam, sloužil jste na postu velvyslance. Proč myslíte, že posunutí věku pro odchod do důchodu o ně kdo by řekl pouhé dva roky vyvolalo takové drama?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají