Interview Plus

Ekologické spolky pomáhají projekty vylepšovat, jejich vyloučením se stavební řízení nezrychlilo, říká Kolínská ze Zeleného kruhu

Interview Plus

Ekologické spolky pomáhají projekty vylepšovat, jejich vyloučením se stavební řízení nezrychlilo, říká Kolínská ze Zeleného kruhu
Kolínská ze Zeleného kruhu

Plus

Ekologické spolky chtějí mít silnější slovo při povolování staveb. Ochrana krajiny je z jejich pohledu nedostatečná a účast veřejnosti na povolovacím procesu se má vrátit do podoby, v jaké byla před rokem 2018. „Naším cílem je vrátit možnost, aby se spolky mohly hlásit do řízení, kde se rozhoduje o umístění středně velkých staveb, kvůli kterým se kácí stromy nebo se zasazují do zelených ploch, kde žijí chráněné druhy,“ říká Petra Kolínská ze sdružení Zelený kruh.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ekologické spolky chtějí silnější slovo při povolování staveb. Apelují na poslance, aby změnili stavební zákon způsobem, který bude podle nich lépe chránit životní prostředí. Ochrana krajiny je z jejich pohledu nedostatečná a účast veřejnosti na povolovacím procesu se má vrátit do podoby, v jaké byla před rokem 2018. Co by v praxi taková změna stavebního zákona zaznamenala? Nepřinesla by v konečném důsledku jen další prodloužení výstavby? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Je. Hostem interview je vedoucí projektu měníme klima v legislativě Petra Kolínská, která pracuje pro sdružení ekologických organizací Zelený kruh. Dříve působila mimo jiné třeba jako náměstkyně pražské primátorky. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají