Interview Plus

Bývalý guvernér ČNB Singer: Největším problémem české ekonomiky není inflace, ale její slabý výkon. Pracujeme neefektivně

Interview Plus

Bývalý guvernér ČNB Singer: Největším problémem české ekonomiky není inflace, ale její slabý výkon. Pracujeme neefektivně
Miroslav Singer, exguvernér České národní banky

Plus

Dubnová inflace poklesla oproti březnu o dva procentní body, a to z 15 na 13 procent. Premiér Petr Fiala (ODS) chce společně s guvernérem České národní banky Alešem Michlem bojovat proti inflaci, podle Fialy by protiinflačně měl působit i nový konsolidační balíček. Je to pravda? A jak s tím souvisí stále nízká nezaměstnanost?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Řekl guvernér ČNB Aleš Michl po setkání s premiérem Petrem Fialou z ODS odkazoval těmito slovy na klesající trend inflace, která sice v dubnu stále činila skoro 13 %, ale oproti březnovým 15 % je to přece jen zpomalení. Předseda vlády i šéf centrální banky zdůrazňovali, že chtějí společně bojovat proti inflaci. Premiér také řekl, že protiinflačně by měl působit i vládní soubor úsporných opatření. Stačí tedy jen čekat a inflace se sama umoudří. A je vůbec inflace náš největší problém? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes bývalý guvernér ČNB, dnes hlavní ekonom společnosti Generali si i holding Miroslav Singer. Dobrý den. Dobré dopoledne. Na základě toho vystoupení pánů Fialy a Michla to vypadá, že vláda a centrální banka jsou ve výborné shodě. Je to taková samozřejmost, aby vystupovali takto jednotně.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají