Interview Plus

Arménie se cítí zrazena. Dobré vztahy s Ruskem skončily, vysvětluje rusista

Interview Plus

Arménie se cítí zrazena. Dobré vztahy s Ruskem skončily, vysvětluje rusista
Uprchlíci z Náhorního Karabachu na hraničním přechodu do Arménie

Plus

Z Náhorního Karabachu uteklo podle odhadů OSN během pár dní asi 100 tisíc etnických Arménů, kteří uprchli ve strachu před tím, co nastane po ovládnutí této enklávy Ázerbájdžánem. „Na cestě je poměrně dost lidí. Dá se předpokládat, že odejdou úplně všichni arménští obyvatelé až na ty, kteří nebudou moct. Odjíždějí automobily i na korbách náklaďáků či na traktorech. Je to skutečně útěk,“ popisuje Jan Machonin, rusista žijící v sousední Gruzii.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Z Náhorního Karabachu už prakticky nemá kdo utéct. Enklávu, která po desetiletí přežívala v mocenskopolitickém vojáků, opustilo podle odhadů kolem 80 % etnických Arménů, celkem asi 100000 lidí uprchly ve strachu před tím, co nastane po ovládnutí Náhorního Karabachu. Ázerbájdžán m, jehož silná a dobře vyzbrojená armáda se prakticky nesetkala s odporem. Když do oblasti minulý týden vstoupila. Měli tito lidé skutečně důvod k obavám? Kdy a jak nyní žijí? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes po linkách rusista a překladatel Jan Machonina. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají