Hra na sobotu

Pavel Molek: Má protentokrát obsazená vlast. Viktor Preiss jako dirigent Talich ve hře o hudbě, slovech a činech v pohnutém roce 1939

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Hra na sobotu

Pavel Molek: Má protentokrát obsazená vlast. Viktor Preiss jako dirigent Talich ve hře o hudbě, slovech a činech v pohnutém roce 1939
Viktor Preiss, vítěz 19. ročníku ankety Neviditelný herec

Dvojka

Národní divadlo, 5. června 1939. Uvedením Smetanovy Mé vlasti, přenášené živě Československým rozhlasem a přejímané radiostanicemi v Paříži a v Oslo, vrcholí Pražský hudební máj. Muzikanti však chtějí tuto mimořádnou událost využít k manifestaci. Kdy je třeba mluvit a kdy mlčet a hrát? Poslechněte si původní rozhlasovou hru o hudbě, slovech a činech v pohnutém roce 1939 s Viktorem Preissem v hlavní roli dirigenta Václava Talicha.
Tvůrčí skupina Drama a literatura

Osoby a obsazení: Václav Talich (Viktor Preiss), Vojtěch Horák (Igor Bareš), Mirek (Jan Dolanský), Zdeněk Němec (Pavel Batěk), Josef Morávek (Petr Lněnička), Egon Ledeč (Martin Finger), Stanislav Novák (Jan Vlasák), Emanuel Krejčí (Kamil Halbich), Josef Slepička (Stanislav Oubram), Trumpetista (Viktor Dvořák), Flétnista (Jaroslav Slánský), Basista (Zdeněk Velen), Klarinetista (Jiří Knot), Hornista (Zdeněk Hess) a Pozounista (Pavel Macák)
Napsal: Pavel Molek
Dramaturgie: Klára Novotná
Zvukový mistr: Tomáš Mikyška
Zvukový design: Jan Trojan
Režie: Vít Vencl
Natočeno: v roce 2015

Na mimořádně náročném natáčení spolupracoval také Symfonický orchestr Českého rozhlasu s hostujícím dirigentem Petrem Louženským.

Ostatní také poslouchají