Hovory

Základní vlastností dobrovolného hasiče je jeho zapálenost, míní šéf rady Sdružení hasičů Liška

Hovory

Základní vlastností dobrovolného hasiče je jeho zapálenost, míní šéf rady Sdružení hasičů Liška
Dobrovolní hasiči v Dubicku mají nové auto

Plus

„Pokud jde o počty členů, tak sdružení hasičů je u nás největší téměř 400 tisícovou organizací,“ říká vedoucí Ústřední odborné rady historie a muzejnictví Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Václav Liška. Na druhém místě jsou mladí hasiči. „Jako organizace máme větší počet mladých členů – dětí, dorostenců a jejich vedoucích –, než mají Sokolové nebo Skauti a Junáci,“ vypočítává.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zkuste si vybavit tři české filmy o lidech, kteří bojují s ohněm. Tak to bude určitě hoří má panenko. Potom možná kdyby radši hořelo. Anebo hasiči a z těch zahraničních skleněné peklo. Okrsek 49 anebo hrdinové ohně. Asi je jasné, proč nás práce všech, kdo bojují se živlem, tak fascinuje. No a náš dnešní host je srdcař a taky zapálený dobrovolný hasič, jestli to takto vůbec můžu říct. Ale nejenom o hasičích bude dnešní Interview. Tak ať se vám hezky poslouchá. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A naším hostem je vedoucí Ústřední odborné rady historie a muzejnictví Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a zároveň vedoucí katedry společenských věd Českého vysokého učení technického v Praze Václav Liška. Vítejte, pane docente. Dobrý den.

  • Dobrý den. Paní kolegyně, když vidíte.

Více z pořadu