Hovory

Za 16 měsíců cesty na kole jsme se ani jednou nepohádali, shoduje se cestovatelská dvojka Furt pryč

Hovory

Za 16 měsíců cesty na kole jsme se ani jednou nepohádali, shoduje se cestovatelská dvojka Furt pryč
Dvojice Furt Pryč na kole v Řecku

Plus

„Když jedete na kole, tak se pohybujete dostatečně rychle na to, abyste někam dojeli, a zároveň máte plno času si vše prohlédnout,“ popisuje Iva Frühaufová z cestovatelské dvojice Furt pryč jejich roční cestu. Na kolech projeli 23 zemí světa a našlapali přes 28 tisíc kilometrů. „Na kolech můžete snadno navázat kontakt s místními – všude, kde jsme jeli, tak jsme byli zajímaví.“
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Budovatelská dvojice, která si říká furt pryč, se loni v květnu posadila na kola s tím, že pojede tam, kde budou v době COVIDu hranice otevřené. V práci podali výpověď a vyrazili na roční cestu. Vrátili se po 16 měsících. Ujeli bezmála 30000 km 23 zeměmi. To udělá rok sedle kola s fyzičkou. Jak se promění vztah mezi partnery? Hostem hovoru je dobrodružná dvojice furt pryč i ve free. Haufová a Zdeněk Zeman. Poslechu ho budu vás vítá Petr Vizina.

  • Která vás po 16 měsících vítám zpět v Česku. Dobrý den.

  • Dobrý den. Dobrý den. Děkujeme. Nedávno tady byl ultra cyklista Aleš Zavoral.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají