Hovory

Vnímám i zvířata z velkochovů jako živé bytosti. I jim záleží na tom, jaký život žijí, říká ochránkyně Šonková

Hovory

Vnímám i zvířata z velkochovů jako živé bytosti. I jim záleží na tom, jaký život žijí, říká ochránkyně Šonková
Romana Šonková, ředitelka  české organizace   mezinárodní neziskové společnosti  na ochranu hospodářských zvířat Compassion in World Farming, čili Soucit ve světovém zemědělství

Plus

„Naše organizace vnímá zvířata především jako živé bytosti, které jsou nadané schopností radovat se ze života, ale také trpět. A opravdu si to uvědomují – ostatně, máme to vtěleno i v zákoně na ochranu zvířat,“ říká vystudovaná zootechnička a ochránkyně zvířat Romana Šonková z mezinárodní neziskové organizace Soucit ve světovém zemědělství.   
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Soucit nemá hranice. Soucit je jen jeden, říká host dnešních hovorů Romana Šonková, ředitelka české organizace mezinárodní neziskové společnosti na ochranu hospodářských zvířat komb s inverzí od farmy Ing. čili soucit ve světovém zemědělství. Většina lidí má vnitřní etický a morální kompas v pořádku a srdce plné soucitu. Když vidíme záběry týraných zvířat, hrůzou a smutkem zavíráme oči a na sítích po tom diskutujeme, jaký trest by trýznitelé zasloužili. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale když poté kupujeme krkovici nebo kuře či zadní hovězí, kdo z nás popřemýšlí o zvířeti, z jakého ten kus masa pochází. Jakou cestu asi ušlo a jak vypadal jeho život někde v intenzivním chovu a nedej bože, jestli něco cítilo třeba úzkost, jestli trpělo, jestli se někdy proběhlo na slunci a poznalo voňavou pastvinu. Budeme o tom mluvit v těchto hovorech. Od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Paní Romana Šonková ve studiu. Vítejte v hovorech. Děkuji, že jste si udělala pro nás čas.

  • Děkuji za pozvání a dobrý den všem posluchačům. Myslíte si, že se vztah ke zvířatům u člověka tvoří už od dětství?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají