Hovory

Urbanista Boháč: Územní plánování je zodpovědnost a služba. Nelze ho vnímat jako zdroj moci

Hovory

Urbanista Boháč: Územní plánování je zodpovědnost a služba. Nelze ho vnímat jako zdroj moci
Ondřej Boháč, urbanista

Plus

Hostem Hovorů je Ondřej Boháč – všestranný člověk, mimo jiné vrchní pražský plánovač. Dalo by se říci, že díky své profesi trvale hledí k budoucnosti. V jeho osobě a pracovní pozici se snoubí vizionář a stratég, manažer a v neposlední řadě milovník Prahy.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Náš dnešní host je Ondřej Boháč, geograf, urbanista a od roku 2016 ředitel institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, ale také otec rodiny, zvoník v chrámu matky boží před Týnem a v dalších čtyřech kostelích. Krom toho vede Spolek pražských Zvoník u Sanctus Castulus, jehož zásluhou v zářijových dnech připlul na pontonu do Prahy legendární zvon 9801, o kterém už jsme vysílali. Ondřej Boháč je také skaut s přezdívkou Vořech a horolezec. V životě a v profesi evidentně zúročuje hřivny, které mu bůh či osud, chcete-li nadělil. Podrobněji v hovorech od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Tak tedy Ondřej Boháč, ředitel institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, vítám ve studiu.

  • Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání a zapomněl jsem dodat známého pražského zvoníka. Nicméně moje první otázka na úvod, proč ten Vořech skautská přezdívka?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají