Hovory

Ukrajinci jsou tak stateční, velmi je obdivuji. Téma mé knihy je kvůli válce znovu aktuální, říká spisovatelka Kriseová

Hovory

Ukrajinci jsou tak stateční, velmi je obdivuji. Téma mé knihy je kvůli válce znovu aktuální, říká spisovatelka Kriseová
Eda Kriseová a Magdaléna Platzová

Plus

Eda Kriseová je spisovatelka a novinářka. V půlce 90. let napsala knihu s názvem Kočičí životy o dramatickém příběhu volyňských Čechů. Po letech vychází její román znovu a dostává úplně nové souvislosti kvůli válce na Ukrajině. Magdaléna Platzová je spisovatelka a novinářka a je dcera Edy Kriseové a koncem loňského roku vydala knihu o milence Franze Kafky, kterou nazvala Život po Kafkovi.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dneska mám z následujících minut tak trochu větší respekt než obvykle. Nejenom, že budu mluvit se dvěma hosty, ale navíc obě jsou novinářky, obě spisovatelky a navrch je to matka s dcerou. Ale obě mají mimořádně pestré životy, takže si říkám obavy stranou. A stačí jenom poslouchat, protože následující minuty nemůžou být nezajímavé a navíc utečou jako voda. Tak se do toho ponoříme. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • Eda Kriseová a Magdalena Platzová jsou dnes se mnou ve studiu. Vítejte. Objednám den. Dobrý den. Magdalena přicestovala před pár hodinami z Lyonu, kde žije. Sem do ČR. Když se potkáte, a nevím, jestli je to ještě na letišti anebo až u paní Edy doma. Jak vypadá vaše setkání?

  • No, my jsme se setkali až dneska ráno na hradčanský, když jsme jeli sem, protože já tady mám takový malý byteček, takže jsem nešla k rodičům, ale šla jsem domů. Ale jak to vypadalo? Hezky? Objali jsme se. Ano, ano, měli jsme radost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají