Hovory

Otcovství je čím dál tím významnější hodnotou, říká Talpa z Ligy otevřených mužů

Hovory

Otcovství je čím dál tím významnější hodnotou, říká Talpa z Ligy otevřených mužů
Otec a syn

Plus

„Otcovství je pro nás muže čím dál tím významnější hodnotou. Je to vidět hlavně v okamžiku, kdy dojde k té složitější části otcovství – k rozchodu nebo i rozvodu s mámou našich dětí,“ popisuje Lukáš Talpa z neziskové organizace Liga otevřených mužů, který pracuje v projektu Táta na plný úvazek. Dřív bylo běžné, že se v rodinách po rozvodu dávaly děti do péče matkám. „To už je teď úplně opuštěný model. Tátové prostě chtějí být se svým dítětem častěji než jednou za 14 dní.“
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Se o svoje okolí. Muže, který se rozhodoval, že nastoupí na rodičovskou dovolenou a bude se starat o dítě. Můj dnešní host Lukáš Talpa. S takovýmito muž mi pracuje a dává jim podporu v rámci neziskový organizace Liga otevřených mužů. A pak vás zajímá a k motivaci u mají muži s ostatními rodičovské dovolené anebo co je pro něj najde náročné? Prý starostlivostí o malé děti. Zůstaňte s námi. Od mikrofonu vás prý podsouvání vítá Tatiana Čabáková.

  • Vy teď v oborech. Dobrý den. Lukáši. Vy pracujete v organizaci Liga otevřených mužů. Na tom zaujalo to slovo o tvořených. V čem chápete svoji otevřenost?

  • Výborná otázka. Otevřenost ve smyslu jako přijímání nových věcí, nových podnětů, že nejsme uzavření novým myšlenkám nebo přemýšlení o věcech jinak, než je běžné i mezi muži nebo obecně mezi lidmi a snažíme se vyhýbat nějakým stereotypům.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají