Hovory

Na demonstraci „proti chudobě“ přišli i ti, kteří nevěděli, kým a proč jsou manipulováni, míní šéfka potravinové banky Doušová

Hovory

Na demonstraci „proti chudobě“ přišli i ti, kteří nevěděli, kým a proč jsou manipulováni, míní šéfka potravinové banky Doušová
Věra Doušová

Plus

Ředitelka Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj Věra Doušová tvrdí, že měsíční narůst lidí v nouzi je zatím pomalý. „Počty rostou ale jen maličko, není to nijak skokově. Skokově to bylo v době covidu nebo když začala válka, to chodili hlavně Ukrajinci. Ale teď je asi pětiprocentní měsíční nárůst, takže není nějak závratný,“ říká v pořadu Hovory.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejdůležitější je žít s radostí a mít se rád. Aby se člověk mohl mít rád, musí žít tak, aby se na sebe nemusel zlobit. To je motto ředitelky potravinové banky pro Prahu a střední Čechy Věry Doušové, která je naším hostem. Dobrý den. Dobrý den.

  • Za co jste se dnes stačila pochválit?

  • Dneska já ani nevím a jeho už v něm uvažuji. Bylo u nás televize. Já jsem dokázal toho rozhovoru propašovat důležitou věc, která myslím, že ty pomohla nejen potravinovým bankám, ale také životnímu prostředí a lidem v nouzi. Tak jsem neváhal a hned jsem to uplatnění.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají