Hovory

Mými motivy jsou hudba, ženy a víno. Své obrazy ale prodávat neumím, směje se výtvarník Kryštůfek

Hovory

Mými motivy jsou hudba, ženy a víno. Své obrazy ale prodávat neumím, směje se výtvarník Kryštůfek
Petr Kryštůfek

Plus

Tam, kde chybí kultura duše, myslí si tělo, že vede skutečný život. To je motto grafika a malíře Petra Kryštůfka, který je autorem piktogramů pro Pražskou informační službu. Ty se v hlavním městě používají už přes 20 let. Jak ho ovlivnila studia na technické škole? Čím ho fascinuje „ne-perspektiva“? A jaké osobní příběhy se skrývají v jeho malbách tvořených povětšinou špachtlí? Na to odpoví v pořadu Hovory. Moderuje Vladimír Kroc.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tam, kde chybí kultura duše, myslí si tělo, že vede skutečný život. To je motto našeho dnešního hosta, kterým je grafik a malíř Petr Kryštůfek. Dobrý den. Dobrý den. Příjemný poslech vám přeje Vladimír Kroc.

  • Jste autorem piktogramů pro Pražskou informační službu. V hlavním městě se používají už přes 20 let. Jak jste se k té práci?

  • Kdy si Rusko? No, já jsem ve své době aktivně spolupracoval s Pražskou informační službou jsme měli takovou brzdou spolupráci a toto vlastně bylo vyústění té spolupráce těch, než vlastně Prask Pražská informační služba se transformovala do jiné podoby a já jsem na tom pracoval, že jsem svým kamarádem panem Benešem. A bylo to jasné zadání, prosím vás, bavilo.

Více z pořadu