Hovory

Kvalitní očař musí mít dobré srdce i úmysly, říká primář oční kliniky Fišer

Hovory

Kvalitní očař musí mít dobré srdce i úmysly, říká primář oční kliniky Fišer
Trápí vás zarudlé oči?

Plus

Mezi medicínské obory, které se rozvíjejí raketovou rychlostí, patří tzv. oční, tedy oftalmologie. To, co dnes lékaři umějí léčit a operovat, bylo před pár generacemi zcela nemožné. Také platí, že jde o obor s tisíciletou tradici. 
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zrak patří mezi smysly zásadně důležité pro člověka. Díky zraku, i když nejen můžeme přece vnímat řečeno s Jaroslavem Seifertem všecky krásy světa. Můžeme pohlédnout do očí člověku, kterého milujeme a utopit se v nich. Můžeme v nich poznat zradu a faleš. Můžeme vidět první dětské krůčky. Podzimní pavučinu s ranní rosou světlušky, které na počátku léta protkávají tmu. Zrak je pro člověka zásadně důležitý a není divu, že obor, který se mu věnuje, se rozvíjí raketovou rychlostí. I o tom budeme mluvit s očním lékařem, primářem na klinice Lexus Ivanem Fišerem. A kdo ví, možná dodá vedle medicínských informací něco romantické člověčiny. Od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Hovoří.

  • Ve studiu vítám Ivana Fischera, primáře. Vy priority Národního centra Centra léčby sítnice, tedy a sklivce na Oční klinice Lexum v Praze. Vítejte a moc děkuji za váš čas.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají