Hovory

Kritické myšlení je užitečné i pro dramatika, myslí si Petr Odo Macháček

Hovory

Kritické myšlení je užitečné i pro dramatika, myslí si Petr Odo Macháček
Petr Odo Macháček

Plus

Režisér a dramatik Petr Odo Macháček je zakladatelem a uměleckým šéfem Divadla Kámen. Na univerzitě vystudoval matematicko-fyzikální fakultu, aby nakouknul do vědy. Škola mu konvenovala i proto, že rozvíjí nezávislé a samostatné myšlení. To považuje za užitečné i pro svoji životní dráhu dramatika a režiséra. Strukturovaný pohled matematika pak mu pomáhá i při práci na divadelních inscenacích, kterých má na svém kontě několik desítek.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hostem dnešních hovorů je osobitý originální člověk, režisér, dramatik, herec Petr Macháček, umělecký šéf divadla Kámen, plodný autor celé řady inscenací. Divadlo, jemuž dává tvář a charisma, je autorské divadlo pro 50 diváků a jeho typickou značkou jsou originální a neobvyklé postupy v moderní činohře. Bez divadla si svůj život neumí představit. Jeho práce je důsledné umělecké hledání, především skrze estetiku. Podíváme se na tyto pojmy zblízka a na pana režiséra Macháčka se také podíváme zblízka právě teď v hovorech od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Tak tedy náš dnešní host Petr Macháček, spisovatel, překladatel, režisér, dramatik a divadelní režisér, zakladatel a umělecký šéf divadla Kámen. A já vám moc děkuji, že jste si pro nás udělal čas. Vítejte.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Zdravím posluchače.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají