Hovory

Hlavní postavy jsou outsideři, mezi kterými to jiskří, shodují se scenáristé nového seriálu Docent

Hovory

Hlavní postavy jsou outsideři, mezi kterými to jiskří, shodují se scenáristé nového seriálu Docent
Tereza Ramba a Ivan Trojan si v minisérii Docent zahráli nesourodou dvojici vyšetřovatelů

Plus

Podle herečky Terezy Ramba je Docent, kterého ve stejnojmenném televizním seriálu České televize hraje Ivan Trojan, akademik a pedant, „její“ kapitánka Fousová je pak problémová mladá policistka, trochu lempl. „Je to čistá fikce, na rozdíl od Případů 1. oddělení, které měly podtext reálných případů,“ říká jeden z jeho scenáristů Josef Mareš, bývalý šéf pražské mordparty.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když televize přijdou s novou kriminální sérií, tak si můžou být jisté, že české diváky přilepí k obrazovkám. Kdyby to v Česku vypadalo opravdu tak, jak se o tom natáčí krimi série, nebylo by u nás asi místo, na kterém by ne ležela mrtvola. Detektivní nebo kriminální seriály patří k divácky nejoblíbenějším formátům a právě o nich bude řeč. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A našimi hosty jsou dnes Josef Mareš z Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, taky bývalý šéf pražské mordparty a pochopitelně scénárista. Dobrý den. Dobrý den. A Jan Malinda, novinář, scénárista, redaktor MF DNES. Vítejte u nás i vy, Honzo. Dobrý den. Producent Michala Reitlera říká, že Češi patří mezi nejvěrnější diváky kriminálek. Dlouhodobou oblibou přisuzuje naší národní povaze. Křížovkářů rádi luštíme a prý rádi spolupracujeme s tvůrci na hledání viníka. Co myslíte? Je na tom něco pravdy? Neluštím, a přesto se ráda dívám.

  • Tak já taky ne. Luštím a já se ani už nedívám, protože si myslím, že v té televizi je toho už moc. Tak nějak mi to přijde, že už je tu. Píšeme na jedno brdo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají