Hovory

Herectví považuji za velmi intimní styk, říká herečka a scenáristka Trmíková

Hovory

Herectví považuji za velmi intimní styk, říká herečka a scenáristka Trmíková
Lucie Trmíková

Plus

„Když se dotýkám bytosti, která byla silná, opravdu tady kdysi žila a nějak se do nás vepsala, tak si z ní mohu hrozně vzít. Tím, že se s ní intimně stýkám. Protože herectví považuji za velmi intimní styk,“ prozrazuje herečka a scenáristka Lucie Trmíková.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Všechno, co dělám opravdově, má duchovní přesah, říká o sobě herečka a scenáristka Lucie Trmíková, držitelka divadelní ceny Thálie a Ceny Alfréda Radoka, už na jeviště přivedla například postavu světice 19. století Terezy, jestli si je francouzskou filozofku Simon Weilovou, nově taky českou historičku umění a dlouholetou vězeňkyni za komunismu Růženu Vackovou. Co má namysli duchovním přesahem a jak se to projeví na jevišti. Hostem hovoru je herečka a scenáristka Lucie Trmíková. Příjemný poslech vám přeje Petr Vizina.

  • Dobrý den a děkuji, že jste si udělala čas. Dobrý den. Co tedy myslíte tím?

  • Duchovním přesahem. Jak jste to tam říkal na začátku, že to, co jsem řekla, že všechno, co dělám, když to děláte od opravdově, tak to automaticky má, tak tomu rozumím, duchovní přesah.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají