Hovory

Dřív byla před každým statkem lavička, aby tam babka mohla kontrolovat sociální život, říká známý architekt Pleskot

Hovory

Dřív byla před každým statkem lavička, aby tam babka mohla kontrolovat sociální život, říká známý architekt Pleskot
Josef Pleskot, architekt

Plus

„U nás je stále znát to 30leté lavírování od finské architektury po například italskou, ale lepší se to. A rozhodně je o tom potřeba mluvit,“ uvažuje známý architekt Josef Pleskot o typicky českém stylu. „A jedině když ho odrazíme ve způsobu života v architektuře, tak to bude to, co u nás i ti zahraniční návštěvníci ocení.“
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Architekt, který nerad mluví o kráse, daleko raději o mezilidských vztazích nebo společenských zvyklostech. K blížícím se sedmdesátinám jsou v pražském Museu Kampa k vidění ukázky jeho realizací v Praze, v Ostravě-Vítkovicích a Litomyšl. Zároveň vychází kniha s jeho rozhovory pro česká média za tři desetiletí. To jsou příležitosti k bilanci a ohlédnutí. Hostem hovoru je architekt Josef Pleskot. Dobrý poslech přeje Petr Vizina.

  • Pane Pleskote, vítejte. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste, pokud se nemýlím, opustil školu v roce 1979. Budete dneska takové bilanční?

  • Jak jste se díval na svět? Co se před vámi otevíral za možnosti jako pro mladého architekta?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají