Host Radiožurnálu

Vražda na univerzitě je jen záminka, snažíme se zachytit dobu, říká Hřebejk o minisérii Pozadí událostí

Host Radiožurnálu

Vražda na univerzitě je jen záminka, snažíme se zachytit dobu, říká Hřebejk o minisérii Pozadí událostí
Odhalení pamětní desku oscarovému režisérovi Jiřímu Menzelovi. Jan Hřebejk.

Radiožurnál

Pozadí událostí. To je nová televizní minisérie o partnerských vztazích, skandálním románu a vraždě na univerzitě, jejíž první díl bude mít premiéru v neděli večer na prvním programu České televize. „Šlo nám o to udělat čtyřdílnou minisérii, jejíž téma je o předsudcích. Je to i dost komediální,“ přibližuje režisér Jan Hřebejk.

 
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pozadí událostí. To je nová televizní minisérie o partnerských vztazích, skandálním románu a vraždě na univerzitě, jejíž první díl bude mít premiéru v neděli večer na prvním programu ČT. Režisér Jan Hřebejk je dnes hostem Radiožurnálu. Dobrý den. Dobrý den. Zní to slibně, myslím ta anotace. Kdybyste měl těch pár vět trošku rozšířit.

  • Já bych jenom řekl, že tam tam ten zločin na univerzitě je takové spíše záminkou. Vám šlo o to udělat čtyřdílnou minisérii, jejíž téma bych asi nejjednodušeji, že o předsudcích. A co si myslím, že můžu slíbit, je, že je to i desku mediální. Krajů tam výborný herci jako Jirka Havelka, Petra Hřebíčková, Jitka Čvančarová, Petr Vančura, celá řada dalších. A co je takovou jako pozoruhodností, by se někdo díval na první díl? Tak dá se říct, že hlavní role hrají Martha Issová, Tomáš Bambušek, ale ty jsou by věž s druhým dílem.

  • Co ten formát? Čtyři díly? Není to málo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají