Host Radiožurnálu

Šumava litera cení přeshraniční vztahy. Hitler knihy nesnášel, místní tradici přiškrtil, říká spisovatel Sichinger

Host Radiožurnálu

Šumava litera cení přeshraniční vztahy. Hitler knihy nesnášel, místní tradici přiškrtil, říká spisovatel Sichinger
Spisovatel Martin Sichinger a vnučka prvního poválečného starosty Vimperku Drahomíra Bartůňková

Radiožurnál

Na sto knižních titulů uplynulého roku pojednávajících o Šumavě a česko-německých vztazích se příští týden shromáždí ve Vimperku při festivalu Šumava litera. Nejedná se ovšem o klasický knižní festival, například na autorská čtení nedojde. „Snažíme se to spíš udělat jako takovou platformu pro setkávání lidí, které opravdu zajímá Šumava,“ vysvětluje jeho organizátor a spisovatel Martin Sichinger. Co hosty ve Vimperku čeká a kam až sahá místní knižní historie?
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hostem Radiožurnálu je dnes Martin Sichinger. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Přemýšlel jsem, jak vás představit, možná jako vimperského rodák. Čím je pro vás Vimperk?

  • Tak je to místo, kde, odkud pocházím, odkud pochází naše rodina a pro mě to pořád takovým neobjeveném pokladem Šumavy. Je to opravdu krásné místo, které možná pro někoho má takovou trochu negativní energie. Je to, uznávám, většina žen jsem tam první den nebo první noc necítí dobře, ale já jsem se to prostě dá jakoby překonat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají