Host Radiožurnálu

Probírali jsme kosti Otce vlasti. Karel IV. byl ortopedické muzeum, přibližuje profesor Bartoníček

Host Radiožurnálu

Probírali jsme kosti Otce vlasti. Karel IV. byl ortopedické muzeum, přibližuje profesor Bartoníček
Profesor Jan Bartoníček

Radiožurnál

Co vše se dá vyčíst z kostí panovníků? „Mnozí historikové se domnívali, že Jiří z Poděbrad otrávil Ladislava Pohrobka a Vlčkovy nálezy ukázaly, že Ladislav Pohrobek zemřel na akutní leukémii,“ připomíná výzkum proslulého antropologa ortoped Jan Bartoníček. Ceněný odborník na lopateční kost na jeho práci navázal ve zkoumání ostatků Karla IV. Kterému českému králi se zranění lopatky stalo osudným?
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zdravíme vás z vysílání Víkendového Radiožurnálu teď šest minut po 10.. Naším hostem je prof. Jan Bartoníček, přednosta Kliniky ortopedie první lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice Střešovice. Vítám vás tady, pane. Proč?

  • Co není. Dobré dopoledne. Děkuji za pozvání a ortoped zabývající se anatomií pohybového aparátu. Tak mě napadá slov a Strossmayerovo nebo ani jeden prof. Bartoníček? Tato uznávaná kapacita v oboru ortopedie k některému z jmenovaných trochu blíž.

  • Řekl bych, to jsou dva vyhraněné typy. Takže něco mezi.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají