Host Radiožurnálu

Každé hokejové utkání pro mě bylo příběhem, který jsem se snažil barvitě vylíčit, ohlíží se reportér Procházka

Host Radiožurnálu

Každé hokejové utkání pro mě bylo příběhem, který jsem se snažil barvitě vylíčit, ohlíží se reportér Procházka
Rozhlasový reportér Aleš Procházka bude uveden do Síně slávy českého hokeje

Radiožurnál

Rozhlasem prošla řada opravdových osobností, které se vyznačovaly tím, že dokázaly svůj obor posunout o kus dál. K nim patří sportovní reportér Aleš Procházka, kterého konec roku zastihl v Síni slávy českého hokeje vedle brankáře Petra Břízy, útočníků Patrika Eliáše a Davida Moravce. „Hlásili se ke mně hrdě jako já k nim. Tak to byl pro mě velmi milý dáreček,“ přiznává legendární reportér v rozhovoru s moderátorem Janem Pokorným.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už pár hodin se píše rok 2023. Roky, kdy ČRo 100 let? Ano. 18. května 1923 začalo rozhlasové vysílání na území tehdejšího Československa. Jen o chvíli dřív začalo hrát rádio ve Velké Británii a je to dost dobrý důvod, proč se rozhlasu a lidem kolem něj občas letos věnovat. Rozhlasem prošla řada opravdových osobností. Vesměs se vyznačovaly tím, že dokázali posunout svůj obor o kus dál. Staly se inspirací, vstoupili do rozhlasových dějin a už se těším, jakou ironickou poznámku k tomu úvodu učiní novoroční host, sportovní reportér Aleš Procházka.

  • Já jsem tak dojatý, že žádnou poznámku neučiním.

  • Konec roku tě zastihl v hokejové síni slávy, což je obrovská pocta. Když se reportér novinář ocitne v takto hvězdné sestavě hokejistů. Vstoupil si tam vedle brankáře Petra Břízy, útočníků Patrika Eliáše a Davida Moravce. Patrik Eliáš zejména o tobě mluvil s velkým, s velkým respektem. Měl jsi na krajíčku. Byl jsi i tenkrát dojat?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají