Host Lucie Výborné

Vladimír Kořen: Historie hub je velkolepá! Jako první měly dobýt souši – byly obrovské, dva metry vysoké

Host Lucie Výborné

Vladimír Kořen: Historie hub je velkolepá! Jako první měly dobýt souši – byly obrovské, dva metry vysoké
Lucie Výborná během houbařského rozhovoru s Vladimírem Kořenem

Radiožurnál

Vladimír Kořen je televizní moderátor, publicista a také bývalý starosta Říčan. V roce 2006 získal ocenění Česká hlava. Společně s Marošem Kramárem moderuje pořad Zázraky přírody. Když opustil komunální politiku, stal se nadšeným učitelem na základní škole. „Je to velmi pestrý svět. Čím déle tu práci dělám, tím víc poznávám, jak je skvělá,“ usmívá se Vladimír Kořen. S Lucií Výbornou se vypravil do lesa spolu s manželkou a nejmladším synem. Co všechno ví o houbách?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné celý tento týden.

  • Jsme se rozhodli, že budeme na houbách s hostem. A dneska skutečně začaly prázdniny a já jsem s Vladimírem Kořenem, ale části jeho rodiny na houbách kousíček od Říčan. Je to tak?

  • Je to tak. Místo přesně prozrazovat nebudeme, ale je to místo zajímavé. Loni jsem tady našel krásný hřib, války, hřiby, tak doufám, že budeme mít štěstí. Pršelo, takže jako třeba něco najdeme. Jsem tady s odborníkem na přírodu, takže možná najdeme i víc než hřiby. Sbíráš i jiné houby? Jo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají