Host Lucie Výborné

Vanda Hybnerová: Tátovi jsem odpustila už úplně všechno. Je jenom na mně, jak s ním budu dál žít

Host Lucie Výborné

Vanda Hybnerová: Tátovi jsem odpustila už úplně všechno. Je jenom na mně, jak s ním budu dál žít
Herečka Vanda Hybnerová

Radiožurnál

Filmová i divadelní herečka Vanda Hybnerová je dcerou našeho předního mima Borise Hybnera. U příležitosti jeho nedožitých 80. narozenin připravila se svým kolegou Radimem Vizvárym v branickém divadle Bravo! vzpomínkovou Mim session. „Těším se na to, že to bude improvizace. I my sami se budeme navzájem překvapovat,“ usmívá se Vanda Hybnerová.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Sedm minut po deváté hodině se mnou ve studiu herečka Vanda Hybnerová. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobré ráno.

  • Skautství se dědí jako jakékoli jiné řemeslo. Je to filozofie a životní postoj.

  • Říkáte, vy jste odpověděla za mě. Je to přesně tak. Křesťanství je vlastně radost v tom smyslu, že teď třeba pohled na svět, pohled klauna na situaci, která se teď děje, je daleko příznivější než ten realistický, protože já klauna vnímám jako bytost s rozzářenýma dětskýma očima, anebo pak jemně zatažený má očima starce. Takže jsou to trošku obroušené hrany té té reality, kterou prožíváme. Zase na druhou stranu je v tom moudrost toho starce a je v tom hravost toho dítěte. No ale to dítě je někdy strašně zraněné, když právě proto, že právě je tak obnažené v té realitě, tak tak někdy se ho to přece dotkne.

Více z pořadu