Host Lucie Výborné

V animaci se lépe mluví o sexu, násilí i dalších tabu, myslí si režisérka filmu nominovaného na Césara Moje slunce Mad

Host Lucie Výborné

V animaci se lépe mluví o sexu, násilí i dalších tabu, myslí si režisérka filmu nominovaného na Césara Moje slunce Mad
Režisérka a animátorka Michaela Pavlátová

Radiožurnál

Animovaný celovečerní film Michaely Pavlátové Moje slunce Mad z roku 2021 získal nominaci na prestižní cenu francouzské akademie César. „Francouzská distribuce filmu proběhla loni, proto je to v Césarech až letos, ale sama jsem tím byla překvapená,“ říká s úsměvem oceňovaná výtvarnice a režisérka. Příběh se odehrává v Afghánistánu, hlavní jsou však podle autorky vztahy. „Není to film o Afghánistánu, ale o tom, co prožívá holka, když se rozhodne jít za chlapem svého života.“
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tímto dílem pořadu Host Lucie Výborné vás výjimečně provede Vladimír Kroc.

  • Animovaný celovečerní film Michaely Pavlátové Moje slunce mat získal nominaci na prestižní cenu Francouzské akademie se za rok. Autorka jedna z hostem Radiožurnálu. Dobrý den. Dobrý den. Film už má cenu poroty ve francouzském Annecy, jestli říkám správně. A hlavní cenu na největším filmovém festivalu v Latinské Americe v mexické Guadalajaře. Jak důležitý byl jsem dal.

  • Ach, tak ten byt by byl myslím docela veledůležitý. Ale já jsem docela v klidu. Já jsem docela v klidu, protože v té soutěži jsou teda nominovaní jsou tři filmy a jen jeden z nich jsou Mikulášovy patálie. A ten film vyhrál v Annecy loni nebo letos hlavní cenu. Ale hlavně ten film jako mluví o národním francouzským dědictví, že ano. To je ten malý Mikuláš, který se kterým tam několik generací vyrůstalo a který ty lidi milují. A je to takový jako krásný.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají